XRP, LINK, SOL, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

GBTC çıkışları düştükçe ve traderlar Nisan ayında BTC’nin halving etkinliğine odaklandıkça Bitcoin’in aşağı yönü sınırlı görünüyor. Bitcoin’de yukarı yönlü hareketin devam etmesi ve AVAX Coin gibi altcoin’ler için aşılması gereken kritik genel direnç seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin Ocak ayında dalgalı bir seyir izledi. Erken dönemde, spot Bitcoin ETF’ler beklentisiyle fiyat 49.000 dolar civarına yükseldi. Ancak daha sonra Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) büyük likidasyonlar görmesiyle satıldı. Bununla birlikte, GBTC’nin çıkışlarının son birkaç gündür azalıyor olması olumlu bir işaret. İstihbarat firması Arkham verileri, Grayscale’in fonundan 340 milyon dolarlık çıkış olduğunu gösteriyor. Bu rakam 30 Ocak’taki 270 milyon dolarlık çıkışa kıyasla marjinal bir artış. Ancak 22 Ocak’taki 641 milyon dolarlık zirve çıkıştan çok daha düşük.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Yatırımcıların odak noktalarını yavaş yavaş Bitcoin ETF akışlarından Nisan ayında yapılacak halving’e kaydırmaları muhtemel. Analist Rekt Capital, önümüzdeki iki hafta içinde Bitcoin’de yaşanacak herhangi bir düşüşün, halving öncesi ralli başlamadan önce satın almak için son şans olacağını söylüyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin 29 Ocak’ta 50 günlük basit hareketli ortalamanın (42.893 dolar) üzerine çıktı. Ancak boğalar ivmeyi koruyamadı ve fiyatı 44.700 doların üzerine fırlatamadı. Ayılar 31 Ocak’ta fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (42.277 dolar) altına çekmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Bu da alıcıların 20 günlük EMA’yı desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Boğalar yine fiyatı 44.700 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa, BTC’nin ivme kazanması ve 49.000 dolara doğru fırlaması mümkün. Alternatif olarak, fiyat 44.700 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterecektir. BTC, muhtemelen daha sonra bir süre 20 günlük EMA ile 44.700 dolar arasında dar bir aralıkta işlem görecektir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Boğalar 30 Ocak’ta Ether’i hareketli ortalamaların üzerine çıkardı. Ancak 2.400 dolarlık genel engeli aşamadı. Satıcılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekmeye ve korumaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, ETH’nin bir süre 2.100 ila 2.400 dolar aralığında salınabileceğine işaret edecek.

Düz hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI da yakın vadede olası bir konsolidasyona işaret ediyor. Bir sonraki trend hareketinin 2.400 doların üzerinde veya 2.100 doların altında bir kırılma ile başlaması muhtemel. Eğer 2.400 dolar seviyesini aşarsa, ETH’nin 2.700 dolara ve nihayetinde 3.000 dolara yükselmesi mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin 30 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinden aşağı dönmesi, ayıların bu seviyeyi şiddetle koruduğunu gösteriyor. Eğer fiyat 20 günlük EMA’nın (305 dolar) altına düşer ve bu seviyeyi korursa, BNB’nin 50 günlük SMA’ya (295 dolar) ve ardından 288 dolarlık hayati desteğe düşmesi mümkün.

Alıcıların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Çünkü bunu yapamazlarsa BNB azalan üçgen formasyonunu tamamlayacak. Bu olumsuz formasyonun hedefi 238 dolar. Fiyat mevcut seviyeden yukarı döner ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, düşüş düzenini geçersiz kılacaktır. BNB’nin daha sonra 338 dolara yükselmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana’nın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkması, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığının ilk işareti. Alıcılar fiyatı 107 dolardaki en yakın direncin üzerine çıkararak pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalıştı. Ancak satıcıların başka planları vardı.

Ocak 30 mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların pes etmediğini ve 107 dolardan satış yaptığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden veya hareketli ortalamalardan yukarı dönerse, düşüşlerin satın alındığını gösterecektir. Bu da 107 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Bu gerçekleşirse SOL’un 117 dolara ve ardından 126 dolara yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Boğalar 30 Ocak’ta XRP’yi 20 günlük EMA’nın (0,54 dolar) üzerine çıkaramadı. Muhtemelen bu da ayıların güçlü satışlarını çekti. Boğalar 0,50 dolar desteğini korumaya çalışıyor. Ancak bir destek seviyesini tekrar tekrar test etmesi onu zayıflatma eğiliminde.

Fiyat 0,50 doların altında kalırsa, XRP’nin 0,46 dolarlık önemli desteğe inmesi olası. 20 günlük EMA, yukarı yönde ilk önemli direnç olmaya devam ediyor. Boğalar bu bariyeri aşarsa, XRP’nin ayı trend çizgisine yükselmesi mümkün. Ancak, ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde korumak için mücadele edecektir.

ADA, DOGE, DOT, LINK ve AVAX Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Alıcılar Cardano’yu 29 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,51 dolar) üzerine çıkardı. Ancak bu gücü devam ettiremedi. Bu durum, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da yakın vadede menzile bağlı bir hareketin sinyalini veriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ADA’nın 0,46 dolara ve daha sonra kanalın destek hattına düşmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 0,54 doların üzerine çıkarsa, ADA’nın ayı trend çizgisine yükselmesi olası. Alıcıların, düzeltmenin sona ermiş olduğunu öne sürmek için bu engeli aşması gerekecek.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin birkaç gündür alçalan bir kanal formasyonu içinde düzeltme yapıyor. Bu da düşüşlerde alım ve rallilerde satış olduğunu gösteriyor. AVAX Coin fiyatı 30 Ocak’ta ayı trend çizgisinden aşağı döndü. Böylece, 20 günlük EMA’ya (34,29 dolar) ulaştı.

20 günlük EMA’nın altına düşmesi AVAX Coin fiyatının muhtemelen kanal içinde kalacağını gösteriyor. Aksine, fiyat yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, boğaların sürücü koltuğunda olduğunu gösterecektir. AVAX Coin daha sonra yukarı hareketin bir sonraki ayağını 44 dolara ve ardından psikolojik dirence 50 dolara başlatabilir.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, 20 günlük EMA’da (0,08 dolar) boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Ayılar, boğaların 20 günlük EMA’yı aşma girişimlerini defalarca engelledi. Ancak olumlu bir işaret, alıcıların fazla zemin bırakmamış olması. Bu da boğaların ayı trend çizgisine doğru bir yükseliş beklediğini gösteriyor.

Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü üzerinde bir kırılma kısa vadeli bir trend değişikliğine işaret edecektir. Bu durumda DOGE’nin 0,10 ila 0,11 dolarlık direnç bölgesine doğru yükselmesi mümkün. Bu olumlu görüş, DOGE aşağı dönerse ve 0,07 dolar desteğinin altına düşerse geçersiz olacaktır.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 29 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (6,95 dolar) üzerine çıktı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında. Bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor.

DOT’un bir süre daha 6 dolar ile 50 günlük SMA (7,46 dolar) arasında kalması olası. Fiyat mevcut seviyeden toparlanırsa, boğalar DOT’u 50 günlük SMA’ya itmeye çalışacaktır. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, DOT’u 8,50 dolara çıkarması olası. Aksine, boyun çizgisinin altında bir kırılmanın DOT’u 6 dolara çekmesi mümkün. Bu seviyeyi kırarsa, DOT’un 4,80 dolara düşmesi muhtemel.

Chainlink (LINK) fiyat analizi

LINK günlerdir 12,85 dolar ile 17,32 dolar arasında seyrediyor. Bu da arz ile talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Genellikle, bir aralıkta, traderlar desteğin yakınında alım yapar ve dirençte satış yapar. Hareketli ortalamaların 29 Ocak’ta aşılması, 17,32 dolarlık genel dirence doğru bir yükselişin kapılarını açtı. Bu seviyede ayıların güçlü satışlar yapması muhtemel.

Eğer fiyat 17,32 dolardan keskin bir düşüş gösterirse, LINK’in birkaç gün daha bu aralıkta kalması olası. Boğaların, boğa trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için fiyatı 17,32 doların üzerine çıkarması ve sürdürmesi gerekecek. LINK için yukarı yönlü hedef 21,79 dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x