Rıza Çalımbay’dan Beşiktaş meydan okuması: Getirsinler göreyim

Beşiktaş’taki görevinden ayrılan Rıza Çalımbay, Radyospor’da önemli açıklamalarda bulundu.

“Ben Beşiktaş olayına girmek istemiyorum artık. O yüzden konuşmak istemiyorum Beşiktaş’la ilgili. Kısa bir süreç oldu. Hiçbir antrenör o kadar süreç için mukavele yapmaz. Ben sadece Beşiktaş olduğu için yaptım. Onlara söz verdiğim için yaptım. O kadar. O süre bitti ve ben de bıraktım. O kadar.”

DİŞİM AĞRIYORDU MAÇI İZLEMEDİM
Hatayspor – Beşiktaş maçını izlediniz mi?

“Maçı takip etmedim. Biraz dişim ağrıyordu o yüzden izleyemedim.”

BEŞİKTAŞ İLE İLGİLİ BİR ŞEY KONUŞMAK İSTEMİYORUM
“Oraya girmesek, başka bir şey konuşsak daha iyi olur. Ben Beşiktaş’la ilgili bir şey konuşmak istemiyorum. Oraya da zarar olur. Bana da zarar olur bir şeyler konuştuğumuz zaman. Ben bıraktım artık. Ben girmek istemiyorum. Alıyorlar, büyütüyorlar bir şeyi. Ben oraya Beşiktaş sevgisinden dolayı gittim, anlamıyorlar.”

GETİRSİNLER GÖREYİM
“Getirsin bir tane antrenörü 2-3 haftalık göreyim. Ben sadece söz verdiğim için yaptım. Beşiktaş’tan önce 5-6 teklif vardı. Kabul etmedim ben. Bu sezon kesinlikle takım çalıştıracağım. Bayağı hırslı olarak çalıştıracağım, öyle böyle değil. İyi bir teklif gelirse tabii ki.”

“Ligin seyri bu sene ikiye, üçe bölündü gibi. İkinci yarıda düşmeye oynayanlar olacak, orta sırada olanlar olacak ve Fenerbahçe ile Galatasaray gayet iyi gidiyor. Derbiyi izledim. Aslında ikisi de yenmek istiyordu ama birbirlerine fırsat vermediler. Her türlü tedbiri almışlardı. Birbirine izin vermediler. Gayet derbi maçı gibi oldu. Kendilerine bir zarar vermeden bitirdiler maçı.

“Süper Kupa’nın başka bir ülkede oynanması biraz tuhaf geliyor. Fenerbahçeli, Galatasaraylı kendi takımını görmek ister ama orada oldu. Bunda da kulüplerin menfaati ve Türkiye’nin menfaati oldu tahminime göre. Değişik bir maç olacak.”

LUGANO TEKLİF YAPTI
“Daha önce yurtdışından teklif almıştınız?”
“Lugano’dan teklif gelmişti. O zaman bunlar ikinci ligdeydi. Ben kabul etmemiştim.”

AZERBAYCAN CEVABI
“Azerbaycan’dan sizinle irtibata geçen oldu mu?”

“Benim daha yeni oldu ayrılalı. Birden bire bir şey olacağını sanmıyorum. Biraz beklemek gerekiyor.”

“KIRGIN AYRILDIM”
“Bir kırgınlığınız var mı?”

“Beşiktaş’tan kırgın ayrıldım ama Beşiktaş’a kırgın değilim. Oradaki kişilere kırgınım. Başka bir şeye kırgın değilim. Taraftara, oyunculara teşekkür ettim, hepsine teşekkür ettim yani.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x