İYİ Parti: Sinan Aygün’le buluşmanın gizli gündemi yoktu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile bir araya geldiği iddia edildi. Buluşmada, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural’ın da yer aldığı öne sürüldü.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, buluşma Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım kararı çıkardığı; eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı ve eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün sahibi olduğu Togo Kuleleri’nde organize edildi.

Eski TBMM Başkanı AK Partili siyasetçi Cemil Çiçek ile eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Togo Kuleleri’nde bulunduğu sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aygün’ü ziyaret etmek istedi. Akşener, Togo Kuleleri’nde bu iki isimle bir araya gelirken, ziyarete eski MHP’li olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da katıldı.

Görüşmede İYİ Parti’nin yerel seçimlerde çıkaracağı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının da gündeme geldiği öğrenildi. İddiaya göre, Akşener’in Aygün’e Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı teklifinde bulunduğu ancak Aygün’ün bu teklifi kabul etmediği belirtildi.

İYİ PARTİ: GİZLİ BİR GÜNDEMİ YOK

Öte yandan buluşmayla ilgili İYİ Parti’den paylaşılan bilgi notunda; Akşener’in rahatsızlığı döneminde, Cemil Çiçek ve Abdulkadir Aksu’nun Akşener’i telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği ve o görüşmede bir araya gelme temennisinde bulunduğu ifade edildi.

Aygün’ün ev sahipliğinde davet üzerine gerçekleşen sohbette Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylık konusunun gündeme gelmediği belirtildi. Açıklamada, “Söz konusu buluşma gizli bir buluşma olmadığı gibi, gizli bir gündemi de yoktur” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x