Fransız dergiden itiraf: PKK Türkiye’de eskisi gibi faaliyet gösteremiyor

Fransız gazetesi L’Opinion’da yer alan bir haberde terör örgütü PKK’nın Türkiye’de eskisi gibi faaliyet gösteremediği itiraf edildi. Türkiye:” Kürdistan İşçi Partisi’nden (PKK) geriye ne kaldı?” başlıklı yazıda “Terör örgütü artık Türkiye topraklarında aynı eylem kapasitesine sahip değil “ ifadelerine yer verildi.

Pascal Airault imzalı yazıda Pazar güü Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı girişiminden bahsedildi. Yazıda saldırının İsveç’in NATO’ya katılımı konusunda mecliste yapılacak görüşme öncesi gerçekleştirildiği ifade edildi.

“Ankara PKK ile mücadelede insansız hava araçlarına giderek daha çok güveniyor” denilen yazıda “Türkiye son 4 yılda TB2 dronları ile operasyon yaparak PKK’ya nefes aldırmıyor” ifadelerine yer verildi.

SALDIRI GİRİŞİMİ

Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na bombalı saldırı girişiminde bulunan 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Saldırı girişiminde iki polis memuru yaralandı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x