Eczacıbaşı set vermedi! Ferhat Akbaş’tan yorgunluk vurgusu

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonu olan Eczacıbaşı Dynavit, Sultanlar Ligi 13. Haftasında ve ilk devrenin son karşılaşmasında kendi sahasında PTT’yi ağırladı. Çekişmeli anlara sahne olan mücadeleden turuncu beyazlılar, 25-17, 25-16 ve 25-12’lik setlerle karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.

Başantrenör Ferhat Akbaş: “Hastalıklar ve yorgunluklara rağmen bugün sahada iyi bir mücadele ortaya koyduk. İlk yarıyı bu güzel galibiyetle kapattığımız için mutluyuz. Şimdi, bir ara vereceğiz. Sporcularımız mental ve fiziksel anlamda dinlenecekler. İkinci yarıya iyi bir şekilde geçmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

smaçör Yaprak Erkek ise şunları söyledi: “Dünya Şampiyonluğumuzun ardından evimizde oynadığımız ilk karşılaşmadan da galip gelmek bizim için motive ediciydi. Sezonun ilk devresini galibiyetle kapatmak istiyorduk ve bunu başardığımız için çok mutluyuz. İkinci yarıdan itibaren güçlü bir şekilde her maç dikkatle ilerleyerek kaldığımız yerden kazanmaya devam etmek istiyoruz. Sezon başından bu yana takım olarak çok çalışıyor ve her geçen gün voleybolumuzun üstüne koyuyoruz. Bugünkü galibiyetten ötürü takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x