Ceyhan Mumcu’dan ilginç yorum: “FETÖ kendi adamlarını ihbar ediyor”

Avukat ve gazeteci Ceyhan Mumcu, “FETÖ bazen kendi adamlarını da ihbar ediyor buna dikkat etmek lazım” dedi.

Mumcu Aydınlık gazetesinin, “FETÖ’ye karşı mücadelede Yargı cephesinde mücadeleyi aksatan veya yavaşlatan bir plan mı devrede?” sorusunu yanıtladı. “Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan şahısların bilerek, isteyerek, örgütün amaçları doğrultusunda çok kişinin ismini verdiklerine de şahit olduk” diyen Mumcu şu ifadeleri kullandı:

“Şunu hep akılda tutmamız lazım FETÖ’cüler hep çok fazla adam atılmasını istediler. Özellikle üst bürokratik görevlerde bulunmuş şahısların AİHM’ye başvurularını teşvik ediyorlar. Ne kadar çok dosya olursa o kadar iyi diye düşünüyorlar. Batı kamuoyuna da bakın bir silahlı terör örgütü olsak bu kadar dosya bu kadar kıdemli isim olur mu diye propaganda yapıyorlar. Aydınlık bu Danıştay meselesinde de soğukkanlı durarak, bilgiye dayanarak doğrusunu yapıyor.

FETÖ bazen kendi adamlarını da ihbar ediyor buna dikkat etmek lazım. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan şahısların bilerek, isteyerek, örgütün amaçları doğrultusunda çok kişinin ismini verdiklerine de şahit olduk. İsimleri verilen isimler belki örgüt için önemli olmayan isimlerdir. Bazen önemli isimleri korumak için önemsiz isimleri harcayabilirler. Danıştay’ın elindeki dosyaları incelerken somut kanıtlara gerçekten dikkat etmek gerekir. Ankesörlü telefon içeriğinde neler var? Suç unsurları oluşuyor mu? İtiraflarda belirtilenler neler? Günahsız insanlara ceza vermemek için titiz olmak gerekir. Danıştay 5. Dairesi bir ölçü koydu demek ki. Bunları bilmek gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x