Binlerce Lira Verdiği Tokat Terapisi Canını da Aldı

71 yaşındaki Danielle Carr-Gomm, alternatif şifacı Hongchi Xiao’nın yürüttüğü bir atölye çalışmasına katılımının ardından İngiltere’deki bir otelde ölü bulundu. Terapilerinin Çin tıbbına dayandığını söyleyen Hongchi Xiao, 71 yaşındaki kadının ölümünden sorumlu tutularak tutuklandı.

71 yaşındaki Danielle Carr-Gomm, diyabetine çözüm bulma umuduyla 951 dolar (yaklaşık 27 bin 499 TL) ödeyerek Hongchi Xiao’nın atölyesine katıldı.

Xiao, atölye çalışmalarında vücuttan toksinlerin atılması için hastaların defalarca tokatlandığı veya kendilerine tokat atıldığı bir terapi yöntemi uyguluyor.

Xiao, hastalarda genellikle morluklar veya kanama görülen bu tekniği Çin tıbbına dayandırıyor.

İngiltere’de 7 yıl önce 71 yaşındaki Carr-Gomm, bir otel odasında ölü olarak bulunmuştu. Soruşturmanın ardından yaşlı kadının ölümünden önce Xiao’nın atölyesine katıldığı tespit edildi.

İngiliz polisi, Carr-Gomm’ın ölümü ile ilgili yaptığı soruşturma kapsamında Xiao’ı 2019’da ağır ihmal ile adam öldürme suçundan tutuklamaya çalıştı.

Yıllardır İngiltere’de bulunmayan Xiao, geçtiğimiz günlerde Avustralya’dan iade edilerek gözaltına alındı.

Aslen Çin’li olan ve Kaliforniya merkezli Pailala Enstitüsü’nü yöneten Xiao, dünya çapında ücretli atölye çalışmaları yürütüyordu.

60 yaşındaki Xiao, İngiltere’nin güneybatısındaki Salisbury’de mahkemeye çıkacak.

Carr-Gomm’ın oğlu Matthew, Gomm’ın insülin enjekte etmekte zorlandığı için “diyabetini tedavi etmek için alternatif yöntemler” aradığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x