Adnan Oktar’ın Kediciğinin Beden Dili Deşifre Edildi: Tüm Mimikleri Ele Verdi

Adnan Oktar ve ‘kedicikler’ 140journos’un ‘Kedicik’ belgeselinin ardından yeniden Türkiye’nin en çok konuşulan konularından biri oldu. Kendisini ‘mehdi’ ilan eden ve kendince ‘hadisler’ çıkaran Oktar’a 8 bin 658 yıl hapis cezası verildi.

Adnan Oktar kadar dikkat çeken bir başka şeyde ‘kedicikler’ oldu. Oktar’ın ‘kedicik’ dediği kadınların aslında suç örgütünün çeşitli yöntemlerle tuzağa düşürdüğü, cinsel saldırı, fiziksel ve psikolojik şiddet mağduru kadınlar olduğu belgeselle yeniden gözler önüne serdi.

Ekran başında Adnan Oktar’a övgüler yağdıran kadınların tehdit ve şantajlar zorla örgütte tutulduğu ortaya çıkarken Beden Dili Uzmanı Miraç Eroğlu, ‘kedicik’ olarak adlandırılan bir kadının beden dilini analiz etti.

Eroğlu’nun paylaştığı videoda ‘kedicik’ olarak tanımlanan kadınlardan biri Adnan Oktar’a “Adnan Bey çok yakışıklı, çok akıllı, çok dürüst. Çok samimisiniz maşallah. Sizi çok çok seviyorum” şeklinde övgüler yağdırıyor.

Adnan Oktar da bu övgüye “Ah severim ben senin tatlılığını. Benim güzelim yüksek mühendis. O da iki yabancı dil biliyor maşallah” şeklinde karşılık veriyor.

Miraç Eroğlu, aslında mağdur olan bu kadının mimiklerini şu şekilde deşifre etti: Dudak kıvrımı aşağı, çene ise yukarı doğru titriyor.

Eroğlu’na göre bu mimik evrensel bir üzülme ifadesi olarak tanımlanıyor. Gülen bir insanın kaz ayakları kırışırken söz konusu kadında en ufak bir gülme ya da mutluluk belirtisi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x