HÜDAPAR’lı Yapıcıoğlu Karma Eğitimi Hedef Aldı: “Gençler Birbirini Taciz Edebilir”

AK Parti listelerinden Meclis’e giren HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu yine karma eğitimi hedef aldı. 

Yapıcıoğlu, ‘Özellikle karma eğitimin devam ettiği okullarda gençler birbirini taciz edebilirler‘ ifadelerini kullandı. 

İşte detaylar ⬇️

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in karma eğitime yönelik geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklama siyasette tartışmalara neden olmuştu.

Tekin, ‘Karma eğitime karşı mısınız?‘ sorusuna ‘Veliyi ikna etmek için gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz” yanıtını verdi.

 Bu sözlere muhalefetten tepki geldi.

Karma eğitime yönelik tartışmalar devam ederken, HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’dan yine keskin bir çıkış geldi.

Partisinin Kızıltepe İlçe Kongresi’nde konuşan Yapıcıoğlu, “Özellikle karma eğitimin devam ettiği okullarda gençler birbirini taciz edebilirler” ifadelerini kullandı.

“Bizim mutlaka müfredatımızı sil baştan gözden geçirecek bir eğitim devrimine ihtiyacımız var” diyen Yapıcıoğlu şöyle devam etti ⬇️

“Eğer yetiştirdiğimiz doktor, mühendis, hukukçu, öğretmen, yetiştirdiğimiz herhangi bir meslek sahibi, bizi biz yapan değerleri öncelemiyorsa, sadece daha iyi bir kazanç elde etmenin peşindeyse, eğitim sisteminde ciddi bir sorun var.”

‘Eğer biz çok zeki çocuklarımızı insani değerlerle, manevi değerlerle teçhiz etmezsek, o çok zeki olanlar, kimsenin fark edemeyeceği dolandırıcılık yöntemleriyle milletin cebini boşaltabilirler ya da o çok iyi eğitim almış çocuklar, kendi anne babalarının katili durumuna gelebilirler. Okul ve sınıf içerisinde kendi akranlarına akla hayale gelmeyecek bazı davranışlar ortaya koyabilirler. 

Özellikle karma eğitimin devam ettiği okullarda gençler birbirini taciz edebilirler. Gençler birbirine insanın, insana yapamayacağı muameleleri yapabilirler. Bunun sorumlusu o gençler değildir. O gençleri eğitemeyen, onları o hale düşürmeye adeta teşvik eden, zorlayan eğitim sistemidir. Mutlaka bu konuda çok ciddi önlemler almak zorundayız.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x