Belcekız Plajı’na yapılan 1 depo ve 2 nargile kafenin inşaatı durduruldu ve yapılan kısımlar yıkılarak, kaldırıldı

KENAN GÜRBÜZ/MUĞLA

Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu’nun Ölüdeniz Belcekız Plajı’nda turizm sezonunun ortasında da devam eden izne ve yönetmeliklere aykırı yapılaşmaya yaptığı açıklamaya tepkisini ilk Patronlar Dünyası duyurmuştu.

‘ACİLEN HAREKETE GEÇİN’ ÇAĞRISI

Platform üyelerinin oybirliğiyle hazırlanan, Belcekız Plajındaki son duruma dikkat çekerek kurumları göreve davet eden yazı, ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilerek, acilen harekete geçilmesi istenmişti.

Haberin ardından vatandaşlar, arama motorlarında, “Ölüdeniz Belcekız’daki kaçak yapılaşma”, “Belcekız Plajı’ndaki Kaçak Yapılar Kimin?” şeklinde arama yaparak, konuyu internette ve sosyal medya da üst sıralara taşımışlardı.

İLK ADIM ATILDI

Gündeme getirdiğimiz haberlerin ardından sıcak bir gelişme yaşandı ve turizm sezonu ortasında Belcekız Plajına yapılan 1 depo ve 2 nargile kafenin inşaatı durduruldu ve yapılan kısımlar yıkılarak, firma sahipleri tarafından kaldırıldı.

PATRONLAR DÜNYASI’NA TEŞEKKÜR

Turizmciler ve vatandaşlar konuyu gündeme taşıyan Patronlar Dünyası’na teşekkür ederek, Belcekız plajında bulunan ve 3 yıl önce yapılan 5 büfenin de kaldırılması için yetkililere çağrı da bulundular.

KURUMLARDAN SES YOK

Öte yandan plajda her biri 6’şar metrekarelik büfe olması gerekirken, 284 metrekare olarak yapılan 5 restoranla ilgili olarak ise kurumlar sessizliğini koruyor. Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu’nun bu konuda, Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Fethiye Tarım İlçe Müdürlüğü, Fethiye Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Fethiye İlçe Turizm Danışma Bürosu’na gönderdiği yazıya halen bir cevap gelmedi.

SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPILSIN

Dilekçede, “Ölüdeniz Belcekız Plajı kumsalında hukuksuz kıyı düzenlemeleri ve hukuksuz yapılaşmalara son verilerek, devam eden projelerin durdurulması, var olan ve verilmiş ruhsatların incelenmesi, aşım var ise buna göre işlem yapılması, sorumluları hakkında gerekli idari ve yasal işlemler yapılarak sonucundan Fethiye-Seydikemer Meslek Kuruluşları Güç Birliği Platformu’nun bilgilendirilmesi hususunu bilgilerinize arz ederiz” denilmişti.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Platform yetkilileri, yazdıkları yazıya şu ana kadar kurumlardan hiçbir cevabın gelmediğine dikkat çekerek, “Dilekçe kanununa göre ilgili kurumların en geç 1 ay içinde cevap vermesi gerekiyor, muhtemelen bu süreyi bekliyorlar” dediler.

Patronlar Dünyası olarak plajdaki kaçak restoranlar konusunun takipçisi olacağız.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x